Aktualności

Czuwaj!

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, słuchaczom i sympatykom XII edycji Wiosennego Czarowania. Bardzo się cieszymy, że byliście razem z nami osobiście i wirtualnie. Mamy nadzieję, że się dobrze bawiliście i że będziecie miło wspominać ten spędzony z nami czas. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym osobom. Niech instrumenty, które wygraliście, dobrze Wam służą, a statuetki cieszą oczy i przypominają o festiwalu.
?Maja Rogala
Do zobaczenia za rok!
Organizatorzy Festiwalu

DRODZY UCZESTNICY!

Wydłużamy czas przyjmowania zgłoszeń – wszyscy chętni mają czas do 10 maja (włącznie)!!! Nagrania przyjmujemy do 12 maja.
Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są w zakładce „ZGŁOSZENIA I REGULAMIN”!

Drodzy Uczestnicy!

Informujemy, że nasz Festiwal został (po raz kolejny) objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego! Jest to dla nas zaszczyt i mamy nadzieję, że dla Was będzie to mobilizacja do pracy i zgłaszania się.

Pamiętajcie, że zgłoszenia przyjmujemy do 7 maja 2021 r – czasu coraz mniej!!!

Jednak przed Festiwalem zagramy w Czyżowicach Koncert Wiosennego Czarowania dla uczczenia 100 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. 3 maja wystąpią zuchy oraz harcerze z Czyżowic, Martyna Ordak, Robert „Żaba” Próchnicki oraz Leszek Kopeć. Zaczynamy o 17.12 na stronach Wiosenne Czarowanie oraz 16 DH im. Żwirki i Wigury na Facebooku.

Plakat wiosennego czarownia

Drodzy Uczestnicy!!

Informujemy, że XII OHFP Wiosenne Czarowanie – Bezkresy Oceanów! został objęty Patronatem Honorowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wojewody Mazowieckiego, a także: Prezydenta Miasta Legionowo, Wójta Gminy Nieporęt oraz Wójta Gminy Jabłonna! Dziękujemy bardzo za wsparcie Naszego Festiwalu!
Czekamy na kolejne wiadomości, którymi będziemy mogli się z Wami podzielić na naszej stronie oraz FB Wiosenne Czarowanie.

Pamiętajcie o tym, że zgłoszenia przyjmujemy do 7 maja 2021 r. Nie czekajcie do ostatniej chwili – zgłoście się już dzisiaj!

PRZYJACIELE FESTIWALU!!!

Z przyjemnością ogłaszamy, że w tym roku Radio Dla Ciebie objęło patronatem medialnym XII edycję Festiwalu Wiosenne Czarowanie! Cieszymy się, że po udanej współpracy w tamtym roku również w tym możemy liczyć na wsparcie tej rozgłośni! Szykujemy się do telefonicznego połączenia się z Książkulą w trakcie jej audycji (https://www.rdc.pl/rdc_audycje/ciotka-ksiazkula/)!!!

24 kwietnia zagramy w baligrodzkiej cerkwi koncert Wiosennego Czarowania dla Cerkwi ratowania. Wystąpią: Leszek Kopeć (OzN, wieloletni członek Jury naszego Festiwalu, autor i wykonawca piosenek, laureat wielu przeglądów i festiwali piosenki (Szałamaja, YAPA)) oraz Maciej Służała (przedstawiciel nurtu piosenki autorskiej, laureat wielu festiwali i przeglądów studenckich (YAPA, OPPA)), a jako support zaprezentuje się hm Matys Ślaski (gitarzysta, wokalista z głową w chmurach, jego utwór “Ile prawdy” został wyróżniony w XI edycji Festiwalu Wiosenne Czarowanie) https://fb.me/e/11T4s5gcD
A nieco ponad tydzień później – 3 maja zagramy w Czyżowicach Koncert Wiosennego Czarowania dla uczczenia 100 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Koncert współorganizuje Hufiec ZHP Ziemi Wodzisławskiej oraz obchodząca swoje 90-lecie DH im. Żwirki i Wigury. Wystąpi tam Leszek Kopeć oraz Martyna Ordak – dziewczyna z gitarą, laureatka Nagrody Specjalnej im. dh Michała Jankowskiego na Wiosennym Czarowaniu w 2018 r. oraz GRAND PRIX X edycji Festiwalu Wiosenne Czarowanie (2019 r.). https://fb.me/e/1R1mv40cZ
Oba koncerty będą dostępne online – śledźcie wydarzenia i bądźcie razem z nami!

A już za 45 dni spotkamy się na XII OHFP Wiosenne Czarowanie – Bezkresy Oceanów! https://fb.me/e/6a9EuAY0U
Pamiętajcie, że zgłoszenia przyjmujemy do 7 maja. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie w zakładce “Zgłoszenia i regulamin”.

Zgłoszenia do BIOS 2021

Czuwaj!
Po raz XII w maju odbędzie się Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia w przygotowaniach. Jeśli chcesz tworzyć 12 edycje wraz z nami, zgłoś się w poniższym formularzu.
– Sztab WCZ 2021

Wiosenne Czarowanie nie zna granic

Czasem dzieją się rzeczy niezwykłe, zaskrzeczy gałązka jałowca, ktoś dosiądzie się do Harcerskiej Watry i nagle zaiskrzy…

Tak stało się podczas tegorocznego Wiosennego Czarowania. W sobotnią noc zasiedliśmy do Nocnego Maratonu Wiosennego Czarowania chcąc podzielić się z Wami odrobiną tego zapachu, odgłosów, ciepła bijącego od ognia i piosenek. Zasiedliśmy rodzinnie bo Kadra 66 GZ Leśni Ludzie i 21 WDH Puszcza to jedna rodzina.

Okazało się, że dym z jałowca dociera bardzo daleko.

W nocy do naszej Watry dosiadł się harcerz

Andrés Ambrosetti Kicinski 

reprezentujący środowisko Chorągwi ZHP Argentyna.

Słuchając naszych wspólnych nocnych śpiewów postulował piosenkę Krajka – mamy nadzieję, że śpiewał z nami 😉 A, śpiewać potrafi bowiem brał udział w Globalnym Kominku:

Mamy nadzieję, że to początek festiwalowej Przyjaźni, kontakt nawiązany a Harcerze z Argentyny chcą przyjechać na Wiosenne Czarowanie w realu i poznać ludzi, festiwal, miasto.

Czekamy !

Czuwaj,

chcielibyśmy przypomnieć, że zgłoszenia do kategorii harcerskiej oraz open można zgłaszać do piątku (15 maja) do północy. Późniejsze zgłoszenia nie będą przyjmowane

Przyjaciele festiwalu !

Już za miesiąc spotkamy się wszyscy online aby wziąć udział w Wiosennym Czarowaniu .
W dniu dzisiejszym został zaktualizowany regulamin, proszę aby wszyscy się z nim zapoznali. Jedna z ważniejszych zmian jest możliwość przesłania jednego utworu ale oczywiście bardzo mile widziane są dwa ;))
Prosimy także o jak najszybsze przesyłanie formularzy zgłoszeniowych.
Miłego wieczoru,

Wiktoria Mączka

Witajcie i Czuwaj,

już 15 maja 2020 rozpoczniemy XI Wiosenne Czarowanie – Save The World! Formę tegorocznego festiwalu wymusiły na nas okoliczności ale… To właśnie szansa na Nowe Rozdanie, to szansa na Nowe Formy, to niebywała szansa na Nowe Aranże i Innowacyjne pobudzenie Waszej kreatywności ! Ratujmy świat ratując nas i środowisko, zjednoczmy się w Wiosennym Czarowaniu, którego nastrojem, piosenką, poezją, pamięcią o bohaterach 1920 roku i 2020 roku oraz wszechobecnym harcerstwem „zainfekujemy” wszystkich.  Bądźmy silni naszą słabością i ratujmy Świat, Nasz Świat pod Wielkim Dachem Nieba. Nadsyłajcie swoje produkcje nagrane np: telefonem, kamerą, komputerem – BELE CZYM 😉 nadsyłajcie zgłoszenia, weźcie udział w największym Harcerskim Festiwalu Piosenki – Festiwalu bez granic i ograniczeń – W XI Wiosennym Czarowaniu, które uskrzydla !