Czuwaj

Dwanaście lat temu podczas spotkania na Nocnym Maratonie Piosenki narodziła się idea Wiosennego Czarowania festiwalu, którego korzenie są w Bieszczadach, wracamy tam – nie tylko w piosence – rokrocznie. To w Wołosatem podczas HOB-40 w latach 80-tych ubiegłego wieku O’Czarowaliśmy się piosenką tak silnie, że w legionowskim hufcu stworzyliśmy Ryckowisko, festiwal na wzór Bieszczadzkiego Ideału, a że było nam „Zawsze mało” to suplementem stał się Nocny Maraton Piosenki z otwartą dla wszystkich sceną pod dachem MOK w Legionowie. 
 
Po latach spotkanie maratonowe zaowocowało zaangażowaniem dawnych środowisk Hufca ZHP Legionowo oraz gotowej na wyzwania grupy wędrowników i Druhny Lidki w ideę Wiosennego Czarowania – wspólnotę piosenki, wędrówki, przyjaźni i służby bliźnim – jednym słowem Harcerstwa.
 
Wiosenne – bo „Zielony Płomień” mamy w sercach, a zielone berety i chusty to znak Puszczy…
   
Czarowanie – bo 21 DHS „Czarownice”, kwintesencja harcerstwa i przyjaźni przeniosła onegdaj do Legionowa kawałek Bieszczadów. 
 
Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu harcerek i harcerzy z Hufca ZHP Legionowo docieramy do XIII edycji festiwalu i mamy ochotę na więcej. 
 
„Wiosenne Czarowanie” co roku przyciąga miłośników piosenki, harcerskiej atmosfery oraz wszystkich zainteresowanych kulturą turystyczną, którą nieustannie propagujemy. Festiwal to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy zarówno dla rozśpiewanych gromad zuchowych, drużyn harcerskich jak i tych, którzy chcą zostać O’Czarowani piosenką i harcerstwem.
 
 
XIII Ogólnopolski Harcerski Festiwal Piosenki Wiosenne Czarowanie odbędzie się w dniach 13/14/15 maja 2022.  
 
 
Jeśli jeszcze nigdy nie doznałeś Wiosennego O’Czarowania piosenką nie zwlekaj, odwiedź nas, z niecierpliwością czekamy na Ciebie podczas XIII Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Wszelkie szczegóły organizacyjne w zakładce ZGŁOSZENIA.
 
 
Organizatorzy: Fundacja Wspieramy,Hufiec ZHP Legionowo, ,
Miasto Legionowo, Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki, Muzeum Historyczne w Legionowie, Poczytalnia, MOK Legionowo