Czuwaj

Dziesięć lat temu podczas spotkania na Nocnym Maratonie Piosenki narodziła się idea Wiosennego Czarowania festiwalu, którego korzenie są w Bieszczadach, wracamy tam – nie tylko w piosence – rokrocznie. To w Wołosatem podczas HOB-40 w latach 80-tych ubiegłego wieku O’Czarowaliśmy się piosenką tak silnie, że w legionowskim hufcu stworzyliśmy Ryckowisko, festiwal na wzór Bieszczadzkiego Ideału, a że było nam „Zawsze mało” to suplementem stał się Nocny Maraton Piosenki z otwartą dla wszystkich sceną pod dachem MOK w Legionowie. 
 
Po latach spotkanie maratonowe zaowocowało zaangażowaniem dawnych środowisk Hufca ZHP Legionowo oraz gotowej na wyzwania grupy wędrowników i Druhny Lidki w ideę Wiosennego Czarowania – wspólnotę piosenki, wędrówki, przyjaźni i służby bliźnim – jednym słowem Harcerstwa.
 
Wiosenne – bo „Zielony Płomień” mamy w sercach, a zielone berety i chusty to znak Puszczy…
   
Czarowanie – bo 21 DHS „Czarownice”, kwintesencja harcerstwa i przyjaźni przeniosła onegdaj do Legionowa kawałek Bieszczadów. 
 
Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu harcerek i harcerzy z Hufca ZHP Legionowo docieramy do X edycji festiwalu i mamy ochotę na więcej. 
 
„Wiosenne Czarowanie” co roku przyciąga miłośników piosenki, harcerskiej atmosfery oraz wszystkich zainteresowanych kulturą turystyczną, którą nieustannie propagujemy. Festiwal to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy zarówno dla rozśpiewanych gromad zuchowych, drużyn harcerskich jak i tych, którzy chcą zostać O’Czarowani piosenką i harcerstwem.
 
Mam Tę Moc! – hasło X edycji Wiosennego Czarowania jest zapewnieniem, że w podjętej służbie dla bliźnich będziemy konsekwentnie usuwać bariery w dostępie do  tworzenia kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Stąd też szczególne zaproszenie dla Gromad i Drużyn Nieprzetartego Szlaku, a że już 10 lat dają przykład legionowskie „Czarne Stopy” to teraz czas na Wasze sceniczne świadectwo – pokażcie całemu światu, że Macie Tę Moc ! 
 
X Ogólnopolski Harcerski Festiwal Wiosenne Czarowanie 2019 odbędzie się w dniach 10/11/12 maja.  
 
Jury  XWCz  zasilą Barbara Wosiniak, Barbara Bączkowska, Tadeusz Woźniak, Jerzy Filar, Piotr Bakal, Paweł Orkisz, Leszek Kopeć, Anatol Borowik, Janusz Kubicki, Banana Boat
 
10 maja – Zuchowy Piątek – żeglujemy Gromadnie do Bajkolandii, w której czekać na nas będzie BANANA BOAT z kufrem skarbów.
 
11 maja – sobota – śpiewają Drużyny, Soliści i Zespoły współzawodnicząc muzycznie o laury w kilku kategoriach, a na deser koncert Wołosatek oraz nocny specjalny koncert ze smakiem i zapachem pomarańczy, który roztoczy Zegarmistrz Światła – Tadeusz Woźniak.
 
12 maja – niedziela – śpiewająco i tańcząco rozdajemy nagrody po koncercie Pawła Orkisza. 
 
Jeśli jeszcze nigdy nie doznałeś Wiosennego O”Czarowania piosenką nie zwlekaj, odwiedź nas, z niecierpliwością czekamy na Ciebie podczas X Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Wszelkie szczegóły organizacyjne w zakładce ZGŁOSZENIA.